Kontakta Elevhälsan

Den centrala elevhälsan består av skolsköterskor, kuratorer, psykologer och specialpedagoger. Här hittar du vilka som är knutna till en specifik skola.

Kontakt

Elevhälsochef

Christina Stigenhed
Telefon: 0140-683 78
E-post: christina.stigenhed@tranas.se

Skolsköterskor

Cajsa Gustafsson
Medicinsk ledningsansvarig sjuksköterska
Telefon: 0140-687 83
E-post: cajsa.gustafsson@tranas.se

Bodil Johansson
Hubbarpsskolan
Telefon: 0140-684 29
E-post: bodil.johansson@tranas.se

Anna Lingmerth
Holavedsgymnasiet
Telefon: 0140-685 00 eller 076-809 14 56
E-post: anna.lingmerth@tranas.se

Belinda Kvist
Holavedsgymnasiet, Junkaremålsskolan 4-6
Telefon: 0140-685 07 eller 070-619 76 74
E-post: belinda.kvist@tranas.se

Emelie Mårtensson
Junkaremålsskolan 7-9, Grundsärskolan
Telefon: 0140-684 47   
E-post: emelie.martensson@tranas.se

Malin Palm
Junkaremålsskolan F-3 och Fröafallsskolan 
Telefon: 0140-684 77
E-post: malin.g.palm@tranas.se

Annika Nyström
Norrskolan och Sommens skola
Telefon: 0140-686 07
E-post: annika.nystrom@tranas.se

Petra Tengvall
Ängarydsskolan, Gripenbergs skola och Linderås skola
Telefon: 0140-68427 eller 072-085 74 67
E-post: petra.tengvall@tranas.se

Kuratorer

Jenny Bragde Öhman
Holavedsgymnasiet
Telefon: 0140-688 82 eller 070-339 88 82
E-post: jenny.bragde.ohman@tranas.se

Charlotte Lindwall
Ängarydsskolan, Gripenbergs skola och Linderås skola
Telefon: 0140-684 16 eller 076-826 84 16
E-post: charlotte.lindwall@tranas.se

Åsa Lundquist
Junkaremålsskolan 5-9
Telefon: 0140-684 46 eller 076-723 30 44
E-post: asa.lundquist@tranas.se

Erika Nilsson
Holavedsgymnasiet och Sommens skola
Telefon: 0140-685 06 eller 070-208 38 30
E-post: erika.nilsson@tranas.se

Anna-Lena Träff
Norrskolan och Junkaremålsskolan F-4
Telefon: 0140-684 59 eller 072-146 78 06
E-post: annalena.traff@tranas.se

Karin Wahlström
Fröafallsskolan och Hubbarpsskolan
Telefon: 0140-684 39
E-post: karin.wahlstrom@tranas.se

Psykologer

Stina Turesson (Sanna Johansson, tjänsteledig)
Telefon: 0140-685 56 eller 072-142 13 93
E-post: stina.turesson@tranas.se

Tekla Wahlén Sandberg
Telefon: 0140-688 29
E-post: tekla.wahlensandberg@tranas.se

Specialpedagoger

Maria Rabelius
Telefon: 0140-688 21
E-post: maria.rabelius@tranas.se

Lotta Pettersson
Telefon: 0140-688 88
E-post: lotta.pettersson@tranas.se

Senast publicerad: